دانشکده فنی و مهندسی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

سید محمد امیری:

به حضور در جمع شما افتخار می کنم/دانشجو باید از حق خودش دفاع کند

مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در پنجمین نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که به میزبانی دانشکده فنی مهندسی برگزار شد، به سوالات دانشجویان پاسخ گفته و تدابیر لازم برای رفع برخی از مشکلات آنان را اتخاذ کردند.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، سید محمد امیری رئیس واحد نجف آباد، در ادامه نشست های هفتگی با دانشجویان، حضور در جمع دانشجویان را مایه خرسندی دانست و خطاب به دانشجویان فنی مهندسی گفت:" از اینکه در جمع دانشجویانی هستم که جزو بهترین های این دانشگاه به حساب می آیند افتخار می کنم. انتظار ما این است که خروجی این دانشکده متناسب با جایگاه و مرتبه علمی آن باشد که به لطف خداوند متعال و تلاش شما، تا کنون این چنین بوده است با این حال نباید به وضع موجود قانع بود."

IMG 9502 baa27

رئیس واحد نجف آباد در خصوص تشکیل کلاسها و کارگاه ها گفت:" تشکیل کامل کلاس ها و کارگاه ها حق شماست و اینکه پیگیر این موضوع هستید نشان میدهد که به دنبال فعالیت ها و ارتقاءعلمی می باشید. دانشجو باید از حق خودش دفاع کند و مسولین دانشگاه نیز باید از حقوق دانشجویان حمایت کنند."

امیری در خصوص روند اعتراض به نمرات که یکی دیگر از دانشجویان آنرا مطرح کرده بود افزود:"  همانگونه که قبلا گفته ام اعتراض به نمره اعلام شده حق هر دانشجو است و هیچ کس نمی تواند مانع از این شود که دانشجو ورقه امتحانی خود را ببیند و برای این کار نیز هیچ قید و شرطی نباید وجود داشته باشد. چرا که در این صورت ذهنیت منفی برای دانشجو به وجود خواهد آمد. اگر یک استاد ورقه امتحانی دانشجوی معترض را در حضور او مجددا تصحیح کند و فرضا ببیند که در نمره دهی یا شمارش نمره اشتباهی صورت گرفته است، استاد با پذیرش اشتباه ،  شهامت، جرات و بزرگ منشی خود را نشان می دهد و باید بداند که با این پذیرش، اعتبار و جایگاه خود را بالا برده است. چرا که اگر اشتباهی رخ داده عامدانه نبوده و قابل جبران است. البته حرمت و احترام استاد باید حفظ شود هیچ کس نباید شان و منزلت استاد را پایین بیاورد. "

IMG 9549 6118d

وی در خصوص حضور دانشجویان در بخش های صنعتی،افزود:" اعتقاد من بر این است که حضور مثبت و موثر دانشجو در صنعت به نفع او می باشد. من از برخی از دانشجویان در این زمینه گلایه دارم چرا که فقط می خواهند دوره کارورزی و کار آموزی خود را سپری کنند و توجهی  قابل قبولی به بحث آموزش و آشنایی عملی با آنچه که در دانشگاه به صورت تئوری فرا گرفته اند، ندارند. "

امیری با اشاره با لزوم ارتباط دانشگاه و صنعت خاطر نشان کرد:" دانشگاه آمادگی همه جانبه برای همکاری و رفع مشکلات صنعت را دارد. بخش صنعت نیز باید بداند که دانشگاه می تواند نقش بسزایی را در رفع مشکلات آنان ایفا کند. در حال حاضر رویکرد دانشگاه این است که به سمت بخش های مختلفی صنعتی برود. اگر جایی زمینه مناسب فراهم باشد قطعا برای پیوند این ارتباط پیش قدم خواهیم شد."

IMG 9536 e4337

سید محمد امیری در پاسخ به سوال " چگونه می خواهیم دانشگاه صنعتی شریف دوم ایران باشیم" ، گفت:" سالی که دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد رسما فعالیت علمی خود را آغاز کرد خیلی ها به آینده این دانشگاه خوش بین نبودند و فکر نمی کردند واحد نجف آباد بتواند روزی در این جایگاه حضور داشته باشد. جایگاه علمی این دانشگاه در بین سایر دانشگاه ها و به استناد پایگاه های علمی معتبر بین المللی نشان می دهد که با داشتن برنامه ریزی مناسب، و پشتوانه همکاران هیات علمی و دانشجویان، این موضوع به زودی محقق خواهد شد. کسب عنوان جامع مستقل نیز نشان می دهد که این هدف دور از دسترس نیست."

در پایان این نشست، از دانشجویان پژوهشگر برتر مهندسی هوا فضای دانشکده فنی و مهندسی، توسط هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد تجلیل به عمل آمد.

IMG 9575 814c9

IMG 9566 62a62

IMG 9577 8afdc

IMG 9585 80184

IMG 9563 f8008

IMG 9561 c5c17

IMG 9551 3fb36

IMG 9496 15b1f

IMG 9499 6ce28

IMG 9522 2e65b

IMG 9517 0a5ea

IMG 9590 5f1f9

IMG 9587 af7aa

2211  22222 copy    22444

 

 

IAUN

حق نشر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد. © ۱۳۹۹-۱۳۹۸

تماس با دانشگاه | ارتباط با ریاست

 

شبکه های اجتماعی

 apci aparat etaa1   instagram icon black and white Linkedin Icon